oktober ev

vr 2 nov Flamencokoor Calle Real olv Frans Nottrot met Fandangos Punteos, werken van Cabézon en Turina • mmv strijkersensemble La Tempesta olv Harry van der Meer • 20u Zeeheldentheater Den Haag • ook 3-18-23 en 25 nov zie calle-real.nl

za 3 nov openbare masterclass olv The King’s Singers zowel aan bestaande ensembles/koren als aan nog samen te stellen groepen • alleen luisteren ook mogelijk • Performance Factory Enschede • aanmelden via exicon.org

za 3 nov Vocaal ensemble Ab Novembris olv Karel Demoet met Stabat Mater van Scarlatti en delen uit de Mariavespers van Monteverdi • alles in solistische bezetting • mmv strijkersensemble en basso continuo • 20u Torenpleinkerk Vleuten • ook zo 4 nov 16u Wijk bij Duurstede • abnovembris.nl

za 3 nov en zo 4 nov vocaal ensemble Photonen olv Jeroen Spitteler met ‘Edge of Eternity’ programma rond Allerzielen: Officium defunctorum van Victoria, en werken van Reger, Rheinberger, Lang, Rautavaara, Esenvalds • za 3 nov 20.15u Engelse Kerk A’dam-Centrum, zo 4 nov 15.30u Buiksloterkerk A’dam-Noord • photonen.nl

zo 4 nov Residentie Kamerkoor en Residentie Bachorkest olv Jos Vermunt met Ein Deutsches Requiem van Brahms in bezetting van Linckelmann (2010) • mmv Nikki Treurniet sopraan, Daniël Hermán Mostert bariton • 16u Kloosterkerk Den Haag • bachensembles.nl

vr 9 t/m zo 11 nov zangworkshop jazz/pop ‘Ameland Acappella’ olv Juliette Dumoré • voor geschoolde zangers • accommodatie Blierherne Nes Ameland • aanmelden amalandacappella.nl

za 10 nov Toonkunstkoor Utrecht olv Jos Vermunt met Nederlandse première van de Martinus Cantate van Wouter van Belle, Preghiera Semplice van Arie J. Keijzer, Psalm 13 van Liszt en Missa in Honorem Sancti Andreae van Farkas • mmv Jan Hage en Wouter van Belle orgel • 20.30u Domkerk Utrecht • toonkunst-utrecht.nl

za 10 nov Merwe’s Oratorium Vereniging olv Patrick van der Linden met Coronation Anthems en Watermusic van Händel en Te Deum en Insanae et Vanae Curae van Haydn • mmv Ars Musica Orkest, Henk van Zonneveld orgel • 20u Wilhelminakerk Dordrecht • oratoriumdordrecht.nl

za 10 nov Koninklijke Oratorium Vereniging Utrecht olv Arthur Koopman met Judas Maccabaeus van Händel • mmv Christelijk Oratoriumkoor Woerden, div solisten, Jeroen Koopman orgel, Nederlands Begeleidingsorkest • inleiding door Leo Samama • 20u Jacobikerk Utrecht• kovutrecht.nl

zo 17 nov Cappella Gabrieli olv Maarten Michielsen met oa de Missa La sol fa re mi van Josquin, O Magnum Mysterium van Lauridsen • 20.15u Oud Katholieke Kerk Den Haag • cappellagabrieli.nl

zo 18 nov Amsterdams Gemengd Koor olv Paul Valk met Requiem en div operakoren van Verdi • mmv div solisten, Nederlands Begeleidingsorkest • 14.15u Concertgebouw Amsterdam • het-agk.nl

do 22 nov Koninklijk Toonkunstkoor Concordia Leeuwarden en Operakoor Amadeus Leeuwarden olv Tjalling Wijnstra met Canto General van Theodorakis op gedichten van Pablo Neruda • mmv div solisten en ensemble Conjunto Libertad • 20.15u De Harmonie Leeuwarden • concordialeeuwarden.nl

zo 25 nov Cappella Gabrieli olv Maarten Michielsen met oa de Missa La sol fa re mi van Josquin, O Magnum Mysterium van Lauridsen • 15u Eendrachtskapel Rotterdam • cappellagabrieli.nl

zo 25 nov Toonkunst Almelo olv Arno Vree met Requiem en Ave Verum van Mozart, Hör mein Bitten van Mendelssohn en Geistliches Lied van Brahms • mmv div solisten, Jaap Zwart orgel • 16u Grote Kerk Almelo • toonkunstalmelo.nl

zo 25 nov Venloos Gemengd Koor Zanglust olv Hans Luesink met The Peacemakers van Jenkins • mmv VE Campanella, orkest Sinfonietta Aachen, Carla Maffioletti solist • 16u Limburgs Schutterijmuseum Steyl (Venlo) • vgkzanglust.nl

za 1 dec Projectkoor La Rosa olv Hans Noijens met ‘Elegy on Water’,  werken over water van Whitacre, Glass, Elgar, Grainger, Heitzeg, BJ Thomas, Tan Dun • mmv Wouter van Belle piano, Fredrike de Winter slagwerk, Ingrid van Leeuwen theatraal advies • 20.15u Lutherse Kerk Utrecht • kamerkoor-larosa.nl

zo 9 dec Concertkoor NSF olv Joop van Goozen met Weihnachts-Oratorium delen 1, 2 en 3 en Kantate 147 Herz und Mund und Tat und Leben van JS Bach, In Dulci Jubilo van Dietrich Buxetude • mmv div solisten en barokorkest Strijklicht 14.30u MCO Hilversum • concertkoornsf.nl

za 15 en zo 16 dec Coro Encanto olv Felix van den Hombergh met (kerst)liederen over engelen • Russische en Georgische (Rachmaninoff en Paliashvili), oude muziek (Cererols en Guerrero) én een tango van Piazzolla • mmv Beate Loonstra harp • za 15 dec 20.15u Engelse Kerk Amsterdam, zo 16 dec 15.15u Uilenburger Synagoge Amsterdam • CoroEncanto.nl

vr 21 dec Kamerkoor NEXT olv Fokko Oldenhuis met ‘A European Festival of Lessons and Carols’: A Ceremony of Carols van Britten,  Magnum Mysterium van Jereb en traditionele kerstmuziek uit Europa • mmv Beate Loonstra harp en schrijfster Annoesjka van Bussel • 20.15u Pieterskerk Utrecht • kamerkoornext.nl

vr 21 dec Kamerkoor Tourdion Waalwijk olv Rick Muselaers met Kerstconcert: Gaudete van Öhrwall, Lauda per la natività del Signore van Respighi • met om 19u gratis meezingworkshop voor publiek • mmv vocale solisten en instrumentalisten • 20u Abdij Mariënkroon Nieuwkuijk • tourdionwaalwijk.nl

Geef een reactie